Tartu valla alalt leiab endale iga külaline midagi, mida suhu pista, proovida ise teha, näha või kogeda ehk et igav meiega ei hakka!

Tartu vallaga seostatakse ennekõike Vudila Mängumaad ja Jääaja Keskust – huvilised ei pea pettuma, sest nemad on loomulikult kohal! Samas saab tutvuda ka teiste loomeettevõtjatega. Meiega on kaasas Ekes OÜ, kes on valmis kujundama kõike, mida aga soovite ja mida trükkida annab – lase aga fantaasia lendu.

Kindlasti ei saa festivalilt lahkuda vähemalt ühe puidust esemeta. Tule ainult ja vali välja, sest Puupagana OÜ-l on kaasas igasuguseid võimalikke ja võimatuid puidust tehtud esemeid.

Päeva heateo saab teha Õhina Õpitoas, kus saab valmistada vaprusehelmeid, mis lähevad krooniliste haigustega laste ravi toetuseks. Lisaks saab nende telgis meisterdada külmkapimagneteid või nautida hoopis käemassaaži.

Pulmahooaja kõrgajal saab kasulikke nippe imelise sündmuse korraldamiseks Triinu Täpsilt, kes jagab kohapeal inspiratsiooni ja õpetusi.

Meiega liituvad kolm seltsi: Maarja-Magdaleena Maarahva Selts, Sootaga Maarahva Selts ja Kõrveküla Maanaiste selts. Kui oled siiani kahelnud, miks maale elama minna, siis nemad suudavad kindlasti sind viia uskumusele, et miks sa ometi juba maal ei ela?! Nendega koos saab alal tooteid degusteerida, meisterdada, tutvuda nende tegemistega külaelus ja osta kaasa põnevaid tooteid.

Kuidas valmib savitükist ese? Tule vaata oma silmaga, kuidas keraamik Priit Allas oma savikederiga imet teeb. Ise saab ka proovida, kui huvi ja pealehakkamist on, sest isetehtud savitassis maitseb kohv hoopis paremini. See on fakt.

Kas teate, mis pill on cajon või kuidas mängitakse väikekannelt? Kui ei tea, siis meie messialal saate sellele vastuse. Tulge registreerige end pillimängu töötubadesse!

Tartu vallas nälga ei jää – lõkke peal valmib Maarja Jahikoja jahimeeste käe all maitsev metsloomahautis, mille kõrvale sobib palaval suvepäeval Juhuse Pruulikojas villitud klaasike külma käsitööõlut. Head ja paremat leiab ka meie valla ametliku messitoitlustaja Juulamõisa kohviku toiduvõlurite telgist. Kel toitu oodates igav hakkab, saab samal ajal ruunimängu mängida või keerata kokku üks vägev maitsesoolade segu.

Kohtume Elva Elamusfestivalil!